Vastutustundlik mängimine

Järgnevalt teeme ülevaate sellest, kuidas spordiennustusi võimalikult arvestavalt, tasakaalukalt ja vastutustundlikult teha. Pole sugugi saladus, et mõned inimesed sattuvad teistega võrreldes rohkem hasarti. See kõrgenenud hasartsus võib aga tuua kaasa negatiivseid tagajärgi. Seepärast on oluline suhtuda ennustustegevusse kui mängimisse võimalikult vastutustundlikult. Võttes ette praktilisi samme on sul võimalik viia kõikvõimalikke spordipanuste tegemisega seotud isikliku elu riske miinimumini.

Millest tulenevad probleemid hasartmängudega?

Spordiennustused on üks hasartmängude liik, kuna see tegevus on seotud rahaliste panuste tegemisega. Kuigi lõviosa spordiennustajatest ei koge olulisi isiklikke probleeme tegevuse tulemusena, siis leidub ikkagi neid, keda panustamine tugevalt mõjutab.

Panustamisega kaasneb adrenaliinisööst ja tugev ootusärevuse tunne potentsiaalsete võitude osas. See tundmuste võrgustik võib endasse tõmmata inimesi, kes soovivad reaalsusest väljuda, probleeme unustada või kes kogevad antud emotsioone lihtsalt teistest tugevamalt.

Leidub neidki, kes soovivad spordiennustustega tegeleda selleks, et saada korda oma finantsolukorra. Nagu arvata võib, siis see ei ole eluterve viis, kuidas rahalist olukorda parandada. Juba lühikeses perspektiivis võivad ilmneda täiendavad probleemid.

Mis on mõistliku spordipanustamise alused?

Vaatame üle kuldreeglid, mida tasuks järgida, et spordiennustuste tegemine oleks mõistlik ja tasakaalukas.

Kuidas aru saada, et sul või kellelgi teisel on probleem?

Iga sõltuvusolukorra puhul kaasneb unikaalne kombinatsioon erinevatest mõjuteguritest. Vaatamata sellele on olemas universaalseid tunnuseid, mis korduvad ühest situatsioonist teise.

Kindlasti tasub mure korral alati professionaaliga konsulteerida. Siiski võid esmaseks teejuhiks vaadata järgnevat sümptomite nimekirja. Kui leiad vähemalt neli tuttavat sümptomit, siis tegu võib olla probleemiga.

NB! Pea meeles, et mõnikord esineb vähem kui neli nähtavat sümptomit, ent need 2-3 tükki on rafineeritumad ja esinevad tugevamal kujul. Sel juhul on ikkagi tegu hasartmängu probleemiga.

Kust selliste probleemide korral võiks abi saada?

Eestis on mitmeid organisatsioone ja asutusi, kust võid saada mure korral abi. Osa neist on tasulised, ent teised jällegi tasuta variandid. Uuri järgnevaid võimalusi lähemalt.

open
Top