Ennustused pangaülekandega - Eestis levinud makseviisi ülevaade

Klassikalise pangaülekande mõiste on muutunud pärast kodumaiste pankade makselinkide ilmumist. Tänasel päeval on sul mitmeid erinevaid variante, kuidas otse pangakontolt raha spordiennustusportaali kontole liigutada.

Näita rohkem

Kuigi esmapilgul võib tunduda pangaülekanne meeletult lihtne teema, siis reaalsuses on alati palju nüansse asjal juures. Seepärast avamegi pangaülekande spordiennustuste teema detailsemalt lahti järgnevates paragrahvides!

Näita vähem

Millised kihlveokontorid aktsepteerivad pangaülekannet

# Vahendaja Boonus* Omadused Hinnang Külastage
1 DreamBet
5.0
Boonus:
€150
Omadused
  • NBA kihlvedude koduleht
  • Tee live-panuseid & saa tasuta panuseid
  • Olyboostiga netovõit suuremaks
5.0
Alusta siitDreamBet recenzia už čoskoro
2 OlyBet
5.0
Boonus:
€75
Omadused
  • NBA kihlvedude koduleht
  • Tee live-panuseid & saa tasuta panuseid
  • Olyboostiga netovõit suuremaks
5.0
Alusta siitOlyBet arvustus
3 Optibet
5.0
Boonus:
€100
Omadused
  • NHL-i eripakkumine!
  • Euroliiga eripakkumine!
  • Daily Fantasy Sports Optibetis!
5.0
Alusta siitOptibet arvustus
*Kehtivad reeglid ja tingimused! 21+

Kuidas pangaülekanded toimivad spordiennustussaitidest?

Pangaulekanne ametlik logo

Pangaülekanne on kõige klassikalisem makseviis internetis, millest kõik digitaalses maailmas ka alguse sai. Kusjuures spordiennustussaitides on praegusel ajal saadaval Eestis kaks erinevat lähenemist pangaülekandele.

Esimene neist lähenemistest on kõige populaarsem ehk tegu on Eestis populaarsete pankade otse makselingiga. See tähendab, et saad kasutajana teha vaid mõne minutiga ära kiire ülekande oma pangakontolt.

Teine on veidi ajakulukam ning kindlasti pole kõige mugavam lahendus. See on kõige traditsioonilisem lähenemine: teed iseseisvalt ülekande enda pangakontolt spordiennustusfirma ärikontole.

Kuigi pea kõik Eesti spordiennustajad kasutavad esimest varianti neist kahest valides, siis reaalsuses on siiski neid, kes soovivad mingil põhjusel “vanakooli” lähenemist. Ja just sellel põhjusel toetavad kõik pangaülekandega ennustuste vahendaja tiitliga saidid ka seda varianti oma kodulehel.

Tegelikult on tänapäeval saadaval ka teisi variante, kuidas oma pangakontolt raha saada spordiennustussaidi saldo hulka. Pangaülekande registreerimine pole küsimuseks, kui kasutad alternatiive nagu Trustly ja Euteller.

Aga eelistusi on palju ning seetõttu vaatamegi allpool lähemalt mõlema lähenemise toimimise aluseid. Olgu aga öeldud, et kuna klassikalisel pangaülekandel on alati vahemeheks pank ise, siis võivad teatud teenustasud lisanduda.

Klassikaline pangaülekanne

Tavalise pangaülekande puhul on huvitav olukord see, et põhimõtteliselt toetavad seda kõik spordiennustussaidid, ent see info ei pruugi alati nende kodulehel üleval olla. Põhjus on selles, et tavalist ülekannet tehakse tänapäeval harvem.

Pealegi on see mõlemale osapoolele aeganõudvam. Spordiennustussaidi seisukohast peab ülekandega tegelema raamatupidaja, sest see osa pole kuskil sellisel tasemel automatiseeritud. Automatiseerimise tagavadki igasugused otselingid ja Eutelleri sugused platvormid.

Seega, kui sa soovid reaalselt minna oma netipanga kontole ja sealt algatada uue riigisisese makse, siis vaata kõigepealt ennustussaidi maksete rubriigi läbi. Kui seal pole välja toodud pangaülekannet, siis võta ühendust nende klienditoega.

Enamikel juhtudel annab klienditeenindaja sulle panga rekvisiidid, mille abil saad juba oma ülekande ära teha. Kindel viitenumber ja selgitus juurde, et oleks võimalik seda sinu kontoga reaalselt kokku viia.

Muidugi tuleb arvestada, et tänapäeval on teatud ettevõtteid, kes absoluutselt ei lase vanamoelisi pangaülekandeid teha. Näiteks Pay N Play stiilis spordiennustusega pead ikkagi kasutama modernsemat viisi ehk Trustly lähenemist.

Pangaülekanne lingi abil

Pangaülekanne lingi abil

Arvestatav osa Eesti spordiennustajatest kasutab maksete tegemiseks pankade makselinke, kui need on spordipanuste saidil ilusti olemas. Tavaliselt on kodumaiste pangalinkide seas Swedbank, SEB ja LHV.

Oleme üksikutel juhtudel märganud COOP Panka ja Luminori samuti. Mingeid väiksemaid nišipanku, näiteks Inbanki, aga selliste makselinkide nimekirjadest tavaliselt juba ei leia.

Makselingi eelis netipangast algatatud siseriiklike ülekande ees on kiirus. Kuna kõik on kenasti ühendatud ja automatiseeritud, siis ilmub sinu saldo väga ruttu kohale. Parimal juhul räägime ainult sekunditest.

Siinkohal pole isegi vahet, millise panga makselinki kasutad. Kõik need põhilised tegevad pangad on tegelikult ühendunud välkmaksete programmiga. See tähendab, et kõik maksed laekuvad iga kellaaeg ilma viivituseta.

Makselinke ei saa aga kasutada, kui viibid näiteks välismaal ning sul on sealne pangakonto. Sel juhul pead kandma raha oma Eesti pangakontole üle või kasutama mõnda muud maksemeetodit.

Otse loomulikult pole pangaülekannete puhul tegu isegi tiba anonüümsete maksetega. Kõik on pangale täielikult nähtav ning raha liigub ka spordiennustussaidi jaoks otse sinu teadaolevalt kontolt nende kontole.

Kumb pangaülekande viis on odavam?

Makselingid on keskeltläbi ikkagi odavamad. Seda eriti juhul, kui sa peaksid tahtma teha oma ülekande mõnelt välismaisemalt pangakontolt. Võib lisanduda igasuguseid lisatasusid.

Aga isegi kui sa kasutad otsest makselinki, siis võiksid ikkagi veenduda, et sul on ennustamiseks mõeldud raha eurodes olemas. Kui on laekumised mõnes muus valuutas, siis tulevad koheselt mängu digitaalse valuutavahetuse tasud.

Pane tähele, et kui sinu pangakaardi abil saab preemiapunkte koguda, siis sellised makselingiga tehtud ülekanded ei lähe kunagi arvesse. Kui pangakonto ise on sama, siis pangakaardi andmete sisestamise puudumisel punktide arvestust ei toimu üjheski Eesti pangas.

Kuidas pangaülekannet kasutada sissemakse tegemiseks?

Deposiidi tegemine on klassikalise pangaülekande puhul ikkagi rekvisiite nõudev. Sa pead teadma spordiennustussaidi juriidilise keha nime (Eesti litsentsi puhul OÜ või AS tüüpi) ning samuti nende konto numbrit, nõutud selgitust ning viitenumbrit.

Sa pead sisse logima oma internetipanga kontole ja sealt algatama uue pangaülekande sissemakse. Tavapäraselt võib raha kohale jõudmine võtta aega isegi kuni mitu tööpäeva sõltuvalt sellest, kuidas spordiennustussaidi sisemine raamatupidamine toimib.

Kui sinu kodupangas maksavad neti teel tehtavad ülekanded näiteks 18 senti või 36 senti korra eest, siis need samad lisatasud tulevad siin jälle mängu. Seepärast ei pruugi taoline variant kõikidele sugugi meeldida.

Makselinki kasutades on pangaülekanne palju mugavam ja kiirem. Sa pead lihtsalt makselinki järgides esmalt oma panka sisse logima. Tavaliselt sobib selleks Mobiil-ID, Smart-ID ja ID-kaart. Paroolikaarte ega -kalkulaatoreid enam Eestis ei kasutata.

Esmase sisselogimise järel tuleb uus autentimise kinnitus saata lõpliku tehingu vormistamise jaoks. Seejärel on äärmiselt tähtis vajutada nupule “Tagasi kaupmehe juurde”.

Kui eelpool mainitud samm kõrvale jätta, siis ei pruugi toimuda saldo registreerimist. Hiljem tuleb manuaalselt oma ülekanne klienditeeninduse kaudu ära kinnitada. See võib aga veidi aega võtta.

Kuidas kanda spordiennustuste võite välja pangakontole?

Kuidas kanda spordiennustuste võite välja pangakontole

Pankade makselinke ei saa kasutada otseselt raha välja maksmiseks. Siinkohal tuleb ikkagi kasutama hakata alternatiivne. Kui soovid ikkagi raha saada tagasi oma pangakontole, siis on selleks tavaliselt kaks põhilist viisi.

Esimene neist on juba eelpool pikemalt kirjeldatud klassikaline pangaülekanne. Kui tegu on kiire teeninduse ja Eestis litsentseeritud spordiennustussaidiga, siis võid oodata, et juba ühe pangapäeva jooksul laekub sulle raha üle.

Samuti on võimalik Trustly olemasolu korral enda pangakontole raha koheselt üle kanda. Sel juhul on asjad eriti kiiresti liikuvad. Enamasti tulevad Trustly väljakanded pangakontole vaid mõne minuti jooksul.

Seega, kui sa makselinke ise ei kasuta, vaid teed juba oma esimese deposiidi klassikalist pangaülekannet kasutade, siis ei muutu sinu jaoks eriti midagi. Igal juhul on ülekandmise kiirus tänapäevaste standarditega võrreldes veidi aeglasem.

Muide, pangaülekande väljavõtmise limiit sõltub kahest asjaolust: sinu valitud spordiennustusportaali reeglitest ning ka pangast, kuhu sa oma potentsiaalse võidusumma saadad.

Pangaülekannete peamised plussid ning miinused

Kas pangaülekanne sobib ikkagi sulle spordiennustuste tegemiseks? Kohe uurime välja! Vaata meie kokku kogutud plusse ja miinuseid pangaülekannete kohta. Nii saad ise parema otsuse teha pärast põhjalikku kaalumist.

Suurimad Tugevused:

Olulisimad Nõrkused:

Peamine informatsioon maksete turvalisusest

Online maksete puhul tekib sageli küsimus, kas see on turvaline. Ja õigusega, sest te ei taha raha ülekandmisel või väljavõtmisel mingeid riske võtta. Siiski on pangaülekanne ehk kõige turvalisem viis raha ülekandmiseks, ka internetis.

Tehing toimub otse pankade vahel, pangakontolt pangakontole. Ei ole teisi ümbersõite ega osapooli, seega on tõenäosus, et midagi läheb valesti, oluliselt väiksem.

Lisaks on pankadel kõige arenenumad turvasüsteemid, kui tegemist on rahatehingutega. Nad teevad seda "krüpteerimise" abil, mis tähendab, et kahe panga vahel vahetatavad andmed (nimed, kontonumbrid, summad jne) pannakse selle protsessi käigus mingisse "seifi" ja saadetakse nii. Isegi kui andmed on pealtkuulatud, ei saa neid lugeda.

Lisaks pankade poolt kasutatavale turvalisusele on ka ühendus spordiennustussaidiga väga turvaline. Ennustusleht teeb seda SSL-sertifikaadi abil, mis tagab panga ja virtuaalse kihlveokontori vahel vahetatavate andmete krüpteerimise.

Levinud limiidid ja ülekandetasud

Pangaülekande makselinkide puhul on positiivne see, et nii mõneski spordiennustussaidis on just makselinkidele määratud kõige minimaalsem pangaülekande limiit deposiidi osas. Väiksemate summade maksmiseks seega ideaalne lahendus.

Ülekannete tasud pankade makselinkide puhul sõltuvad suuresti kodupangast ning ka sellest, millise paketi oled endale valinud. Eriti suur tõenäosus ülekannete tasude maksmiseks on sel juhul, kui teed tavalisest netipangast manuaalse ülekande.

Kui peaksid aga tahtma oma raha üle kanda mõnelt rahvusvaheliselt pangakontolt välismaalt, siis lisanduvad Eesti spordiennustussaitide ülekannete puhul väga suure tõenäosusega kõikvõimalikud lisatasud.

Juhul kui su pangakontol pole ülekantav raha eurodes, siis võivad mängu tulla veelgi suuremad tasud. Selles olukorras räägime juba valuutavahetuse tasudest. Samas pole siin pangaülekande puhul mingi erand, sest sellised lisamaksed tulevad juurde ka e-rahakottide kasutamisel.

Kokkuvõte – Pangaülekanne klassikaliselt headeks ennustuse makseteks

Kokkuvõte – Pangaülekanne klassikaliselt

Pangaülekanne pole mitte kuhugi tänapäeval kadunud. Lihtsalt muuhulgas spordiennustuste portaalides on see veidi uue kuue saanud pankade otse makselinkide näol, sh Swedbank ja LHV toega.

Sobib kõikidele, kellel on juba olemas pangakonto mõnes juhtivas kodumaises pangas. Saad üsna ruttu maksed ära tehtud. Kui sul on mujal riigis pangakonto, siis saad taodelda manuaalset pangamakset.

Viimase puhul aga tuleb arvestada pangapoolsete lisatasudega ning olukorrast tulenevalt isegi valuutavahetuse teenustasudega. Kodumaiste pangaülekande makselinkide puhul on asi lihtne: logi sisse, kinnita ja saadki ennustama hakata!

Korduma kippuvad küsimused

Kõik sõltub sinu panga tingimustest. Eraldiseisvalt Eesti spordiennustussaidid pangaülekannetele mingeid teenutasusid ei pane. Pigem on isegi makselinkide puhul minimaalsed sissemaksed veidi madalama limiidiga. Samas kui iga ülekanne sinu pangast ka teistesse Eesti pangakontodesse tuleb lisatasu eest, siis ei pääse ka spordiennustusportaalide sissemaksete puhul neist mitte kuidagi.

Manuaalne pangaülekanne tähendab, et sa lähed oma netipanka ja teed käsitsi spordiennustussaiti omavale firmale riigisisese ülekande. Makselingid on tänapäevane kiirendatud versioon pangaülekannete tegemisest. Kõik muu on sama loogikaga, lihtsalt kasutajaliides on lihtsustatud ning raha ametlikku laekumist oma kontole ei pea hakkama kaua ootama.

Kui soovid teha tavalist pangaülekannet, siis sobivad selleks praktiliselt kõik pangad, kus saad teha ülekande IBAN kontole. Makselinkide lahenduse puhul on asi piiratum. Tavaliselt on esindatud kuldne kolmik: Swedbank, SEB ja LHV. Võivad olla seal juures ka Nordea, Danske Bank, Luminor ning COOP Pank. Kõik sõltub juba makseviiside partnerluses, mida konkreetse virtuaalne kihlveokontor on sõlminud oma kasutajate mugavuseks.

Iseenesest on praegusel ajal Eestis kasutusel pankadevahelised välkmaksed. See tähendab, et raha jõuab kohale vaid sekunditega. Samas kui kasutad manuaalsed pangaülekannet, siis keegi peab selle omakorda saaja firma poolt ära kinnitama. Kuna see võtab aega ja näiteks nädalavahetusel ega argipäeva õhtuti ei pruugi keegi sellega tegeleda, siis ei ole see kõige optimaalsem pangaülekande variant kiire soovi puhul.

Ikka on! Kui aga vaatame erinevate portaalide täpsemaid reegleid, siis pahatihti manuaalse pangaülekande puhul tervitusboonust ei anta. Aga kui kasutad makselinke, siis ei tule pangaülekande tegemise korral mingeid “karistusi”. Oled kõikide ennustuse boonuste krabamiseks adekvaatne klient. Olgu see siis boonussumma deposiidi pealt või mingi kogus riskivabasid panuseid - igal juhul saad need endale kasutusse võtta!

Muud maksed
open
Top