Ennustused krediitkaardiga - Traditsiooniline spordiennustuste makseviis

Krediitkaardid on üks levinumaid makseviise Eesti spordiennustusportaalides. Võib julgelt öelda, et peaaegu kõik kohaliku litsentsiga spordipanustamise saidid toetavad krediitkaartide kasutamist.

Näita rohkem

Kuna kõik Eesti pangad väljastavad pangakaarte, krediitkaarte ja deebetkaarte, siis on reaalsuses võimalik väga paljudel inimestel kasutada seda maksevõimalust. Järgnevalt vaatamegi lähemalt aga kõiki nüansse, mida tasub Visa ja Mastercard logoga kaartide abil sisse- ja väljamaksete tegemisel teada.

Näita vähem
*Kehtivad reeglid ja tingimused! 21+

Krediitkaartidega registreerimine spordiennustusportaalides

Erinevalt e-rahakottidest ja krüptorahast on krediitkaardid tõeliselt peavoolu kasutuses olevad maksevahendid. Paljudel inimestel on see ühe või teise brändi alt taskus. Seepärast ei tohiks üllatusena tulla, et tegu on praktiliselt ühe kõige levinuma makseviisiga spordiennustuses.

Kuigi käesolevas artiklis räägime krediitkaartidest, siis ei tohiks unustada, et üldiselt pangakaardid sobivad spordiennustussaitidel panustamiseks. Kui seal on juba näiteks Visa või Maestro logo olemas, siis üldjuhul pole vahet, kas sul on see deebet- või krediitkaardina.

Kuidas oma kaarti veebipõhistel kihlvedude saitidel registreerida

Virtuaalsed krediitkaardid on eraldiseisev võimalus koos eeltasutud kaartidega. Sel juhul peaks olema virtuaalsel kaardil ikkagi vajalik bränd olemas. Kui näiteks Visa virtuaalne kaart kattub tavalise krediitkaardi brändi nõudega, siis peaksid sellega ikkagi saama sissemakseid teha.

Samas tuleb arvestada sellega, et iga krediitkaart on lõppude lõpuks seotud su isikliku finantskontoga. Teisisõnu pole krediitkaart ise arveldamise saldo lõplikuks pakkujaks, vaid sellega on seotud mõni finantsasutus.

Siinkohal ongi tihti tekkiv arusaamatus: näiteks Swedbanki puudumisel spordiennustusportaalis on võimalik ikkagi Swedbanki klientidel panuseid teha. Pead lihtsalt oma tavalise pangakonto makselingi kasutamise asemel rakendama kontoga seotud pangakaarti.

Eestis on pangakaartidest ikkagi peaasjalikult seotud Mastercard ja Visa. Enamasti kui on juba Visa logo saidil olemas, siis sobib ka Visa Electron tüüpi kaardid. Küll aga on eraldi olemas Maestro, mille puhul pead veenduma, et sait toetaks seda.

Eestis pole levinud American Express. Kui sul peaks olema see krediitkaart, siis kahjuks pole üheski kohalikus Eesti ennustusportaalis seda võimalik kasutada. Sama kehtib muude „eksootilisemate“ krediitkaartide pakkujate kohta.

Eesti pangast väljastatud Maestro kaart tõmbab samuti kokku sinu võimalusi panuseid teha päris palju. Kui see peaks sinu jaoks suureks probleemiks osutuma, siis lihtsalt ava endale samast pangast mõnda teist brändi kandev krediitkaart.

Kuidas krediitkaarte kasutada spordipanuste tegemiseks

Esimese sammuna tee kindlaks, millist pangakaarti ennustuste vahendaja krediitkaartidega üldse aktsepteerib. Enamasti on Eestis vastu võetud Visa ja Mastercard ning vahel ka Maestro. Küll aga pole toetatud American Express.

Kui oled veendunud, et kõik klapib, siis tuleb minna sissemakse tegemise sektsiooni oma valitud saidis. Vali sealt krediitkaardi võimalus ning seejärel tuleb sisestada pikk arv kaardi esiküljel, mis koosneb enamasti 16 numbrist.

Pärast seda on vaja sisestada isiku nimi, kes on kaardiga seotud. Samuti on vaja sisse toksida kaardi kehtivuse daatum, näiteks 11/22. Lõpetuseks on vaja veel sisestada CVV2 kood, mis paikneb sinu krediitkaardi tagaküljel. Tavaliselt on see kolm numbrit.

Panuse tegemisel sisestage krediitkaardi andmed õigesti

Kui sa oled kõik eelneva info korrektselt sisestanud, siis tuleb valida oma deposiidi summa, kui seda pole juba eelnevalt pidanud tegema. Kindlasti jälgi minimaalse deposiidi suurust, sest vastasel juhul läheb asi vett vedama.

Nüüd on ees oluline hetk, sest siin on kaks eraldiseisvat versiooni, mis võib edasi juhtuda. Esimene variant on see, et sulle ei tule enam mingit täiendavat teemat ette ning koheselt lihtsalt talletatakse kantud raha spordiennustusportaali saldosse.

Teine variant, mis on aga tänapäeval aina tõenäolisem, on see, et sinu krediitkaart nõuab täiendavat autentimist. Näiteks Mastercard 3D Secure või Verified by Visa protsessid. See tähendab, et pead täiendavat infot sisestama.

Lõpuks, kui kõik on kenasti tehtud, siis ilmuvad igal juhul rahasummad sinu spordiennustussaidi kontole. Seejärel saadki koheselt hakata panustama oma meelisaladele ja -sündmustele. Pole raske aru saada, kuidas krediitkaarte kasutada, kuna paljud meist kasutavad neid juba veebis ostude ja teenuste eest maksmiseks.

Krediitkaartide väljamaksete kestvus võrreldes alternatiividega

Arvestada tuleb, et väljamakseteks on üldjuhul paremaid variante kui krediitkaardid. Nimelt võivad maksete protseduurid võtta küllaga rohkem aega võrreldes e-rahakottide ja Trustly’ga.

Nimelt koosneb iga väljamakse kahest eraldi osast. Esimene neist on ajaline mõõde, mille käigus hoiab spordiennustusportaal raha kinni, et kontrollida tehingute korrektsus. Suuremate summade välja kandmisel nõutakse ennustajalt täiendavat identifitseerimist.

Aga teine pool on väljamakse lõpliku teostaja teenus. Paljud konkureerivad maksevõimalused pakuvad selles osas välkmakseid väljakannetena. Kuid krediitkaardile välja maksmine võtab tavaolukorras ikkagi veidi rohkem. Isegi kuni nädal aega.

Kusjuures võid vabalt kohata spordiennustusportaale, kus on võimalik krediitkaarte ainult sissemakseteks kasutada. Kui läheb väljakannete tegemiseks, siis pakub ennustussait sulle juba muid viise, kuidas saad selle lõpuni viia.

Mujal maailmas on spordiennustussaidid hakanud isegi mängijatele saatma deebetkaarte, mida saab kasutada väljamaksete tegemiseks, et krediitkaardi murekohti siluda. Eestisse ilmselt sellist võimalust oodata pole, kuna pigem panustatakse alternatiivide täiustamisse nagu Trustly ja muud sarnased teenused.

Vaata ette kõrgete lisatasude osas

Alati on võimalus, et sinu deebet- või krediitkaardi maksega lisanduvad teenustasud. Kui vaadata Eesti spordiennustussaitide turule, siis üldjuhul selliseid lisatasusid väga ei küsita. Kuid panga ehk krediitkaardi väljastaja poolt võivad ikkagi sellised tasud lisanduda.

Kui üldse lisanduvad portaali poolt mingi tasud, siis võib see olla kuskil 1% kuni 2,5% enda deposiidist. Samas kui on sarnastes portaalides täpselt samasugused koefitsiendid oma välja valitud spordisündmustele, siis saad lihtsalt eelistada seda portaali, kus pole krediitkaardile täiendavaid tasusid määratud.

Küll aga tuleb arvestada, et kui juba spordiennustussait küsib sult mingeid teenustasusid, siis lisandub see protsent deposiidile otsa. See tähendab, et näiteks 1,5% teenustasu korral 100 € sisse makstes lisandub su kaardile täiendav tasu 1,5 € näol.

Deebet- ja pangakaartide vahe spordiennustusportaalides

Krediitkaartide ja pangakaartide erinevus veebipõhiste spordiennustuste osas

Paljusid ennustajaid huvitab see, kas peab igal juhul Mastercard või Visa olema täielik krediitkaart. Ehk sobib hoopis deebetkaart? See on täiesti võimalik, kui sul on krediitkaarti tunnustega deebetkaart olemas.

Teisisõnu tähendab see, et sinu deebetkaardil peab samuti olema CVV2 kood tagaküljel. Ilma selleta pole tõesti võimalik oma pangakaarti krediitkaardina spordiennustustes kasutada.

Üldjoontes eristab deebetkaarti krediitkaardist see, et finantsasutus ei anna sulle õigust krediiti kasutada. Kogu sinu kasutatav raha pärineb tavakontolt. Kui oled nulli läinud, siis enam juurde raha ei saa võtta.

Eesti spordiennustajad kasutavad deebetkaarte äärmiselt tihti krediitkaartide asemel. Arvestades, et pea kõik suuremad pangad Eestis väljastavad Mastercard brändiga deebetkaarte, milledel on CVV2 tunnused juures, siis ei ole üldiselt mingit probleemi nende kasutamisega spordipanustamise saitidel.

Krediitkaartide suurimad plussid ja miinused

Järgnevalt on aeg vaadata lähemalt, millised on krediitkaartide peamised plussid ja miinused. Muidugi sõltub paljuski sinu konkreetsest situatsioonist ja makseviiside eelistusest, ent siiski on võimalik tuua välja mõningaid üldiseid tendentse.

Pro
  • Kiire deposiit: Krediitkaartide sissemakse kestvus käib kiiresti. Üldjuhul liiguvad rahad krediitkaardi kasutamise abil hetkega oma kaardiga seotud pangakontolt otse spordiennustussaidi saldo arvestusse. Seega konkureerib krediitkaart kindlasti tavalise pangaülekandega, ületades viimast kiiruse poolest alati. Siiski tuleb arvestada, et krediitkaartide väljamaksete kestvus võib olla tunduvalt aeglasem.
  • Saadavus: Vaadates tänasele turule selgub koheselt, et suur osa spordiennustussaite toetab krediitkaarte. Võib öelda, et tegu on koos eestimaiste pankade makselinkidega kõige populaarsema makseviisina, mida ennustajatele pakutakse. Lisaks pole krediitkaartide ülekande limiit enamasti üldse mitte madal.
  • Mugavus: Krediitkaarti on väga lihtne taotleda ning paljudel meist on juba krediitkaardi funktsionaalsusega pangakaart taskus olemas. See on seotud usaldusväärsete pankadega, olles samaaegselt igal juhul turvaliste brändidega (näiteks Visa) juba seotud.
  • Preemiapunktid: Mõningate krediitkaartide puhul tähendab iga väljaminek võimalust endale preemiapunkte teenida. Hiljem saad oma preemiapunkte vahetada auhindade vastu. See ei tähenda, et iga krediitkaart seda pakub. Punktide süsteemi lõplikuks loojaks on ikkagi konkreetne pangaasutus, mis on sulle selle krediitkaardi väljastanud.
  • Brauseri salvestus: Paljude kaasaegsete veebibrauseritega on võimalik krediitkaardi andmed turvaliselt ja mugavalt brauseri vahemällu salvestada. See tähendab, et iga järgneva deposiidi tegemine läheb eriliselt hõlpsaks. Lihtsalt klikid konkreetse kaardi peale ning pead üldjuhul peast ainult CVV2 koodi sisse toksima.
Contra
  • Turvalisuse väljakutsed: Igal juhu tuleb arvestada, et krediitkaardi andmete esitamisel annad põhimõtteliselt krediitkaardi enda spordiennustusportaalile. See tähendab, et tuleb olla äärmiselt ettevaatlik portaalide valimisel. Meie kodulehel välja toodud spordiennustussaidid on kõik Eestis litsentseeritud ning omavad SSL-krüptsiooni, et tagada täielik turvalisus oma kasutajatele.
  • Vähem maksevahendi boonuseid: E-rahakottide ja Trustly’ga seoses pakuvad spordiennustusportaalid vahel boonuseid, mis on mõeldud eksklusiivselt neile, kes konkreetset makseviisi deponeerimiseks rakendavad. Sama ei kehti aga krediitkaartide kohta. Võib öelda, et neile on haruharva maksevahendi põhiseid boonuseid saadaval ning neid on viimaste aastate jooksul põhimõtteliselt null alles jäänud. Seega, ennustusteboonus krediitkaartidega pole praegusel ajal realistlik ootus.
  • Väljamaksete probleem: Isegi kui krediitkaartide väljamakse tasud ei pruugi olla kõrged või puuduvad sootuks, siis nii mõneski spordiportaalis pole võimalik krediitkaardile raha välja maksta. Lisaks võib olla krediitkaartide väljavõtmise limiit keskmisest madalam sõltuvalt konkreetsest portaalist.

Nõuanded turvaliste tehingute sooritamiseks

Krediitkaardid pole otseselt ebaturvalised. Lihtsalt võrreldes mõningate muude maksemeetoditega on nende kasutamise juures rohkem turvalisusega seonduvaid nüansse. Kõige olulisem neist on spordiennustusportaali enda usaldusväärsus.

Turvalised tehingud veebis panustades

Krediitkaardiga deposiitide tegemisel tuleb eriti hoolikas olla, et veenduda saidi usaldusväärsuses. Isegi kui krediitkaarti pakkuv finantsasutus ise on täiesti ohutu, siis kurjade kavatsustega üles seatud sait, mis saab enda valdusesse sinu krediitkaardi andmed, pole enam sugugi turvaline.

Praktikas on aga see väga lihtne. Nimelt on kõik turvalised spordiennustusportaalid siia samasse spordiennustused.net lehele üles pandud. Kui firmal on juba Eestis tegutsemise litsents olemas, siis võib olla täiesti rahulik turvalisuse küsimuste seisukohast.

Täiendavalt on oluline alati jälgida, et sinu ühenduse juures oleks tabaluku märk oma brauseris. See kinnitab, et sinu tehingud on kaetud SSL-krüptsiooniga. See kõrge tasemega krüptsioon tagab selle, et keegi ei saaks infovahetust “pealt kuulata”.

Sellepärast on oluline jälgida, et sa ei teeks deposiite avalikes kohtades avalikku Wi-Fi ühendust kasutades. Vastasel juhul tõuseb tõenäosus, et kellelgi võib olla ligipääs sinu krediitkaardi andmetele.

Täiendava turvalisuse kihi lisab ikkagi juurde kahekordne autentimine. See tähendab, et ühest ainsast krediitkaartide andmete lisamisest ei piisa, et saaksid oma makse ära teha. Selle asemel tuleb veel täiendav parool sisestada või sooritada mõni turvalisust tagav protseduur oma kodupanga kaudu, kes sulle krediitkaardi algselt väljastas.

Kokkuvõte

Krediitkaardid on üks enim levinud viise, kuidas spordiennustusportaalides sisse- ja väljamakseid teostada. Kõige põhilisemad krediitkaardid on Eestis Mastercard ja Visa. Mõned portaalid toetavad ka Maestro makseid. Krediitkaartidega pole küsimuseks, kuna paljudel on pangakaardid juba olemas.

Krediitkaardid on kõige mugavamad sissemakseteks, kuna deposiit käib imekiiresti. Samas ei pea sul tingimata krediitkaart olema. Kui su deebetkaardil on CVV2 tagaküljel kirjas, siis saadki seda kasutada spordiennustuste tegemiseks.

Väljamaksed pole krediitkaartidega igal pool lubatud ning need võivad vahel võtta aega isegi kuni nädala. Seepärast teevad mõned ennustajad deposiidi krediitkaardiga ning kasutavad juba mõnda muud maksevahendist väljakanneteks.

Korduma kippuvad küsimused

Krediitkaardiga toimib sissemakse hästi kiiresti. Vaid mõne hetke jooksul peaks olema raha sinu ühelt kontolt teisele jõudnud. Samuti on see saadaval pea kõikides Eesti spordiennustusportaalides. Kui kasutad litsentseeritud saite ja mitmefaktorilist autentimist, siis on krediitkaardid vägagi soliidse turvalisusega pealekauba.
Sõltub kahest faktorist: spordiennustusportaali lisatasude poliitikast ning krediitkaardi väljastajast. Üldjuhul deposiitide eest ikkagi eraldi tasu ei küsita. Samas kui tasu on olemas, siis see jääb tavaliselt mõne protsendi piirimaale. See protsent lisandub sinu deposiidile otsa, mitte seda ei arvestata juba olemasolevast sissemakse summast eraldi maha.
Otsi oma deebetkaardi tagaküljelt kolme- või neljakohalist CVV2 koodi. Kui see on olemas ning sinu deebetkaardi peal ilutseb toetatud kaardibrändi logo, näiteks Visa, siis saadki probleemivabalt seda kasutada sissemakse sooritamiseks. Sama kehtib virtuaalsete krediitkaartide puhul. Siiski tuleb arvestada, et teatavaid tõrkeid võib süsteemides ette tulla, nii et alati on kasulik end ka alternatiividega varustada.
Muud maksed
open
Top