Coolbet arvustus - Põhjalik ülevaade ennustusportaalist

Coolbet ei aktsepteeri kliente sinu regioonist!
Meie parim valik sulle on!

DreamBet registererumine

Coolbet online-spordiennustused on vägagi uus tegija oma nišis. Nimelt saabusid nad turule alles 2016. aastal, mis suunab nad sujuvalt pesamunade sekka. Kuid noorusele vaatamata on nad juba korduvalt auhindu võitnud.

Näita rohkem

Näiteks 2020. aastal said nad auhinna "Parim Spordiennustuse Toode Mobiilis". See portaal on väga omanäoline, ent just see ongi nende trump. Spordialade kaetavus on korralik, Coolbet koefitsiendid kenad ja spordiennustuse kogemus tasemel. Seejuures tekibki küsimus, kas midagi on valesti ka? Just sinu jaoks tegimegi korraliku ülevaate ja testi sellest ennustusportaalist. Loe kohe edasi, et sukelduda vajalikku infosse!

Näita vähem
Kinnitamata
Coolbet
1
  • Tee 10€ deposiit, saad virtuaalspordis 20€!
  • Maksa Sisse & Mängi funktsioon
  • Blogi
Litsents
  • Maksed:
*Kehtivad reeglid ja tingimused! 21+
Boonusedus: 1
Väljavõtmiseks: 1
Sissemakse: 1
Kujundus: 1
Tarkvara: 1
Kasutusmugavus: 1

Kui kähku käib Coolbet kasutajakonto tegemine?

Coolbet Eesti registreerimine kujutab endast kahte võimalikku lähenemist: võid teha endale konto Trustly sissemakse sooritamise kaudu, misjärel saad koheselt ennustama minna või siis täita registreerimisankeet, mis võimaldab sul kõigepealt endale konto luua. Kuivõrd Trustly makse on pea automaatne registratsioon, siis vaatasime, mis moel saab ankeedi täitmisega end sisse möllida.

Kõigepealt pidi registratsiooniks lisama oma e-posti ja välja mõtlema sobiva salasõna. Järgmisena oli vajalik sisestada kehtiv mobiilinumber. See peab olema õige ja koheselt ligipääsetav, kuivõrd sinna saadetakse konto kinnitamiseks vajalik kood. Enne konto avamist saad valida sobiliku valuuta rippmenüüst ning kinnitada, et nõustud kõikide reeglite ja tingimustega.

Järgmises ankeedi osas oli vaja sisestada ees- ja perekonnanimi, isikukood, kodune aadress ja kasutajanimi. Lõpetuseks saad valida, kas soovid Coolbetilt erinevaid turunduslikke pakkumisi. Positiivne on see, et sealjuures oli võimalik eraldi nõustuda konkreetsete turunduse vormidega nagu otsepost, telefonikõned, SMSid või e-mail.

Kui aga see kõik on täidetud, siis saadetaksegi märgitud telefoninumbrile SMS, millesse lisatud PIN-kood tuleb sisestada veebilehel olevasse lahtrisse. Kui ei peaks PIN saabuma mõne minuti jooksul, siis saad ühe nupulevajutusega tellida uue koodi. Samuti võid muuta telefoninumbrit, kui tuleb välja, et tegid eelnevalt ankeedis numbri sisestamisel mõne vea.

Lõpuks oledki sisse loginud oma uude kasutajakontosse. Siis tulevadki ette variandid, kuna tegu on multiportaaliga: saad teha kolme erineva alamsektsiooniga sissemakse ehk siis sporti, kasiinosse ja pokkerisse. Siinses arvustuses keskenduma ainult spordiennustustele, mistõttu jätame muud registreerumisjärgsed pakkumised täiesti kõrvale.

Üldjoontes sujub Coolbetis registreerumine kiiresti ja meeldivalt. On tunda, et kasutajakogemuse peale on palju mõeldud, mistõttu on lahtrid hästi disainitud ja nõutud informatsioon selgelt väljendatud. Kindlasti on positiivne seegi, et saad tegelikult ankeedi täitmise asemel ka väga kiiresti kasutaja Trustly sissekande kaudu loodud.

Kuidas töötavad sisse- ja väljamaksed saidis Coolbet online-spordiennustused?

Coolbet

Coolbet pangandusvõimalused on mitmekesised, sest sissemakseteks saad kasutada kõiki juhtivaid Eesti panku: Swedbank, LHV ja SEB. Siiski on puudu COOP Pank, Inbank ja Luminor Nordea. See on miinus, kuna ei saa eeldada, et kogu Eesti ennustajaskond vaid kolme liiderpanka kasutab. Täiendavalt on olemas ka e-rahakotid Skrill ja NETELLER.

Mugavaks rahakandeks on integreeritud Trustly platvormi võimalus. See Skandinaavia päritoluga makseplatvorm pakub kiiret maksete teostamist sinu kodupanga ja Coolbeti rahakonto vahel. Sealt alt on saadaval lisaks põhipankadele ka Luminor Nordea, ent ülejäänud Eesti pangad on siiski vahetu sissemaksu teostamiseks puudu.

Deebet- ja krediitkaartide hulgast saad teha sissemakse nii VISA kui Mastercardiga. Huvitava lahendusena on saadaval ka Revolut Card Deposit võimalus. See on küll sissemakse meetod, mida teistel Eestis tegutsevatel ennustusportaalidel pole sugugi saadaval. Kui teed ülekandeid, siis arvesta, et Coolbet minimaalne sissemakse on 2 eurot kõiki maksemeetodite puhul, v.a. NETELLERis ja Skrillis. Viimaste variantide korral vaja teostada vähemalt 10-eurone makse.

Kõik sissemaksed ilmuvad sinu kontole kohe, mingi viibimist pole. Aga väljamaksete juures pead arvestama sellega, et need toimivad ikkagi Trustly kaudu. Minimaalne väljamakse summa on 10 eurot ning selle ülekande aeg võtab maksimaalselt aega ühe tööpäeva. Muidugi võib raha ka kiiremini liikuda, ent see sõltub juba konkreetse ajahetke maksete koormusest.

Arvesta, et e-rahakotiga tehtud tasuta väljamaksete arvu võib ennustusportaal piirata ühele väljamaksele nädalas. Kui teed siiski tihemini, siis nad reserveerivad õiguse panna täiendavatele e-rahakoti väljamaksetele 4%-suuruse teenustasu. Samuti tuleb kõik kontole sisse makstud summad vähemalt üks kord läbi mängida enne, kui saad raha uuesti välja võtta.

Töötajad teevad sulle lisakontolli, kui sinu ühe või mitme väljamakse kogusumma on 2000 eurot või rohkem. Neid kontrolle võidakse läbi viia ka väiksemate summade puhul. Põhjus on selles, et nad soovivad tõkestada rahapesu ning kuritahtlike tegevuste finantseerimist. Lisaks kõigele eelnevale on pandud reegel, et 24-tunnise perioodi vältel ei tohi rohkem kui 50 000 eurot välja võtta, kui just pole vastavat kokkulepet tehtud Coolbetiga.

Millised on portaali boonused ja Coolbet sissemakseboonus?

Tervitusboonus on spordiennustuste portaalide seas üks Eesti parimaid. Nimelt antakse värsketele liitujatele 100% sissemakseboonust kuni 150 euro ulatuses. Käiku tuleb lasta lihtsalt Coolbet boonuskood. Kuid selle kõrval võid valida ka raha duubeldamise asemel teise pakkumise, mis esimese kasutamise välistab. Kui maksad 10 eurot sisse, siis saad 4-kordse boonuse ehk saad panustada 50 euro ulatuses.

Coolbet sissemakseboonus eeldab minimaalset sissemakse 10-eurost summat. Kui kasutad duubeldamise varianti, siis peab oma spordiboonuse läbi panustama vähemalt 6 korda. Seejuures peab Coolbet koefitsiendid olema vähemalt 1.70, et kvalifitseeruks läbi panustamisena. Aktsepteeritud on nii üksik-, kombo- kui ka süsteempanused.

Coolbet

Teise tervituspakkumise puhul tuleb spordiboonus läbi panustada lausa vähemalt 10 korda. Kuid koefitsient on sama ehk minimaalselt 1.70. Arvesta, et tühistatud panuseid koefitsiendiga 1.00 ei loeta boonuse nõuete täitmiseks. Need boonused tuleb läbi ennustada 30 päeva jooksul. Oluline on märgata, et e-rahakotiga tehtud sissemaksetele ei saa sissemakseboonust. See on märkimisväärne puudus!

Jooksvate kampaaniate ja boonuspakkumiste osas on Coolbet rikkalik ennustuspaik. Kasvõi juba meie testimise käigus toimus nii palju erinevaid kampaaniaid. Näiteks korraldati Premium Liiga võistluste eri võidetava sularahaga, 10 eurot tasuta Livebeti kui vastad viktoriini küsimustele ning 10% võidulisa Meistrite Liiga kombovõimendusega.

Kõik see kampaaniate rohkus on suurepärane trump, millega antud ennustussait on välja tulnud. Positiivne on see, et kõik need pakkumised ei lenda ühte auku. Saadaval on nii riskivabasid panuseid, sularaha võite, väljakutseid, võidulisa, erikoefitsiente, tasuta Livebet'e ja duubeldusvõimalusi. Ühekorraga võib vabalt olla sealses keskkonnas saadaval 10-15 erinevat kampaaniapakkumist.

Üks ägedamaid pakkumisi on siiamaani olnud neil Triple Up, mis on regulaarselt juba tükk aega toimnud. Kui teed nädalavahetusel kolm päeva järjestikku panuse miinimum koefiga 3.00 ja võidad panused, siis saad endale Jackpoti. See Jackpot oli näiteks meie testimise ajal 2000 eurot. Selliseid ahvatlevaid pakkumisi on seal püsikasutajatele ikka ja jälle.

Millised on Coolbet panustamisvõimalused?

Alustame panustamisturgudest jalgpalli näitel. Üldiselt on panustamisturgude valik kenasti kõikvõimalikke turge kattev. Näiteks saad panuseid panna topeltvõimalusele, kodumeeskonna väravate arvule, pool/täisajale, viimase skoorivale meeskonnale, poolaja väravate arvule, händikäppidele, paaris/paaritule ning viigi välistamisele.

Väikseim panustamise aste on 0,1 eurot. Oluline on märgata, et neil on võitude suurused piiratud. Ühegi kihlveo eest pole võimalik saada enam kui 100 000 eurot. Nädala kohta on suurimaks võidusummaks määratud pool miljonit. Panustamise käigus on võimalik teha üksik-, mitmik- ja süsteempanuseid. Viimase variandi puhul on sul võimalik ka valida pankuri valik. Lõpptulemus peab alati olema sel juhul õige, et saaksid panuselipikuga üldse võta.

Kui soovitad teada, kas oled panusega võitnud, siis tuleb minna enda konto alla ja vaadata panuste ajalugu. Selle viite leiad ka oma panuselipikult, kust saad mugavalt ajaloo ja sealsete tulemuste ülevaateni jõuda. Mõnikord võid märgata seal "Otsustamata" määrangut. See tähendab, et pole veel lõplikku tulemust kinnitatud ja pead veel veidi ootama, et saada teada, kas oled võitnud.

Coolbet koefitsiendid pole fikseeritud. Need võivad alati suureneda ja väheneda, kuna neid mõjutavad palju faktoreid. Näiteks võivad koefitsiendid muutuda vastavalt sellele, kui palju inimesi on konkreetset panust teinud. Küll aga võid arvestada, et kui koefitsient muutub ja sa oled juba panuse teinud, siis sinu tingimused enam ei kõigu.

Panustades võid arvestada sellega, et sinu limiiti võidakse portaali tegijate poolt vähendada. Võimalike põhjuste nimekiri on pikk, kuid sinna kuuluvad topeltkontod, arbitraažid, vigade ära kasutamine ning boonuste kuritarvitamine. Seepärast tasub alati kahtluste korral tutvuda nende sisekorraeeskirjaga. Coolbeti puhul on neil päris ranged reeglid, sh ka samast leibkonnast inimeste poolt tervitusboonuste kasutamise osas.

Uurime, milline on spordialade esindatus...

Spordialade valik on Coolbetis kõva. Kui soovid tavalisi lemmikuid panustamise objektiks võtta, siis võid seda rahus teha, kuna olemas on jalgpall, lauatennis, jäähoki, tennis ja korvpall. Need kõik on ju kodumaiste ennustajate "lemmarid". Kuid kõikide nende kõrval on saadaval ka eSpordi valdkond ning siinkohal on esindatud täiesti kõrgel tasemel.

eSpordi repertuaarist leiad näiteks mängud nagu LoL, Rainbow Six, CS: GO, FIFA, Dota ja NBA2K. See on väga hea valik ja teeb silmad ette nii mõnelegi konkureerivale portaalile, kus on eSpordi nimekirjas vaid 2-3 mängu. Kui tundub, et läheb veidi igavaks, siis saad alati proovida kätt ka vähem tuntud spordialade ennustamisel.

Näiteks saad panna panuseid ragbile, snuukerile, MMA-le, Ameerika jalgpallile, kriketile, kergejõustikule ja Austraalia jalgpallile. Kusjuures esindatud on ka meelelahutusega seotud ennustused.

Virtuaalspordi fännidele on saadaval vastav sektsioon. Seal saad panna panuseid erinevatele virtuaalselt toimuvatele kohtumistele. Näiteks saad heita panuseid aladele nagu koerte võidujooks, jalgpall, tennis, hobuste võiduajamine ja korvpall. Taoliselt mitmekesine valik annab võimaluse ennustada isegi siis, kui su tavapärased liigad on puhkusele läinud.

Kas siit portaalist leiab voogedastuse ja live-panused?

Coolbet live-ennustuste tegemise võimalus on saidil olemas. Saad panna panuseid juba alanud spordisündmustele, ennustades nende kulgu reaalajas. Pead lihtsalt minema vastavasse Livebet rubriiki. Ennustamise kogemus ise on väga sarnane tavalistele panuste tegemisele. Erinevus on aga selles, et panuse kinnitamisel pead arvestama alati umbkaudu 5-10 sekundi pikkuse viivitusega.

Livebet rubriigis on erinevaid spordialasid palju. See on positiivne, et Coolbet pakub reaalajas panustamise tuge niivõrd erinevatele aladele nagu jäähoki, korvpall, tennis, pesapall, rattasõit, ragbi ja kriket. Üsna stabiilselt on saadaval ka lauatennise reaalajas kulgevad kohtumised. Nende live-panustamise disain on heal tasemel, kuna koefitsientide muutused on visuaalselt selgelt eristatavad roheliste ja punaste märguannete vaheldumisel.

Kahjuks ei saa Coolbet online-spordiennustusi otseülekandena vaadata. Neil puudub voogedastuse funktsionaalsus sootuks. See võiks aga olemas olla, kuna niigi on selgelt näha, et nad on panustanud palju investeeringuid oma Coolbet kasutajakogemuse parandamiseks. Üks samme järgmisele tasemele astumiseks olekski korraliku otseülekannete toe lisamine.


ui sujuvalt läheb mobiilne kasutuskogemus?

Hetkeseisuga pole saadaval Coolbet spordiennustute äppi eestlastest kasutajatele. See on olnud eelnevalt saadaval ning tegelikult on tänase päevani internetiavarustes aegunud infot selle olemasolu kohta. Reaalsuses tuleb aga leppida sellega, et neil pole eraldiseisvat mobiiliäppi. See on saadaval ainult pokkerimängijatele.

Aga mobiilset seadet kasutades on vaatamata sellele võimalik teha spordiennustusi vägagi edukalt. Nimelt on nad loonud oma responsiivse mobiilisaidi, mis kohaldub sinu nutitelefoni või tahvelarvutiga. See tähendab, et saad oma ennustusi teha suurepäraselt ka nutiseadet kasutades. Pead ainult sisse logima, nende disain kohaldub automaatselt sinu ekraanisuurusega ning panustamine võibki alata.

Ka meie proovisime selle praktikas läbi. Üldjoontes on Coolbet mobile kasutuskogemus tasemel. Mõnes kohas häiris tunne nagu oleks osa veebilehest kuhugi ära kadunud. Otseselt ühtki elementi kaotsi aga ei läinud ning kõiki tegevusi, sh makseid ja panuselipiku täitmist, sai vabalt ikkagi teostada. Edaspidi võiksid nad veidi teha "heakorratöid", et viia mobiilne disain veelgi kõrgemale tasemele.

Eksperimendi käigus katsetasime nende kodulehte mitmete seadmetega, seejuures kahe nutitelefoni ja ühe tahvelarvutiga. Kõikide seadmetega, mis olid pigem uued, toimis leht täitsa hästi. Jäi ainult see mulje, et Livebet funktsionaalsus võib mobiilse seadmega veidi suurema ajalise kaoga olla. Siin võib aga mängu tulla konkreetselt kasutatava mobiilse internetipakkuja kiirused ning veebisirvija enda vastuvõtlikku portaalist saadetud signaalidele.

Kõige olulisem on aga mobiiliga saidi külastamise juures see, et ükski baasfunktsioon ei oleks selline, et kaotaks täielikult oma töötamise. Näiteks oleme kunagiste testide juures näinud saite, kus pole võimalik mobiili abil hästi väljamakset teostada või mitmikpanuseid panna. Õnneks ei pea Coolbeti portaali puhul selliste väljakutsetega jändama.

Üldjoontes on aga nende mobiilne kasutuskogemus heal tasemel. Lihtsalt spordiennustuste äpiga võiks nad uuesti välja tulla, sest ka Coolbetis on võimalik teha keerukamaid süsteemseid panuseid. Selle kõige sujuvuse tagamiseks oleks aga vägagi tervitatav unikaalne disain, mis sulanduks veelgi paremini väikese ekraani sisse. Lisaks sellele võiks pakkuda voogedastust, mis oleks näiteks eksklusiivselt saadaval ka mobiiliäpi kasutajatele.


Teeme selgeks üleüldise disaini ja funktsionaalsuse

Coolbet Eesti hiilgab oma unikaalse disainiga. Kuigi järgitakse enam-vähem klassikalist spordiennusportaali malli, siis on üksikud elemendid väga omanäolised. Põhiliselt väljendub see neoonsete värvide rohkuses, mis annavad funktsionaalsel kombel näiteks reaalajas ennustamise puhul koefitsientide muutumisest vägagi edukalt märku.

Erinevate sektsioonide vahel liikumine on muretult sujuv. Vajaduse korral leiab üles kõik erinevad rubriigid, spordialad ning panustamisturud. Ka spordialadelt koefitsientideni ja neil omakorda panuselipikuni liikumise loogika on mõnusalt välja ehitatud. Meie test näitas küll, et sa ei pea kasutajana sugugi muretsema, kas leiad endale vajalikud asjad ülesse. Ja seda isegi verivärske liitujana!


Vaatame põhjalikumalt turvalisuse aspekte sellel saidil

Coolbet kasutaja turvalisus on meie hinnangul viidud kõrgeimale tasemele, mis tänasel turul on võimalik. Alustame sellest, et tegu on Eestis täiesti legaalselt ja registreeritult toimiva ettevõttega. Kehtiv Coolbet litsents on väljastatud Maksu- ja Tolliameti poolt, mis annab neile õiguse Eestis tegutseda. Pluss on seegi, et siis ei pea sa sealt saadud tulude pealt eraldi makse tasuma.

Lisaks sellele on kaetud andmete vahetamine keskkonnas ja selle väliste teguritega (näiteks pankadega) SSL-krüptsiooniga. See tipptasemel krüptsioon viib igasuguseid turvariskid täieliku miinimumini. Sa ei pea kartma sellepärast, et netipõhistel kurjategijatel oleks kuidagi kerge su isiklikele andmetele ligi pääseda ega maksemeetodite andmeid varastada.

Lisaks eelnevale on nende kodulehel märgitud Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse viide. See tähendab, et nad on pühendunud ka vastutustundliku mängimise temaatikale, mis puudutab spordiennustajaidki. See keskus tegeleb erinevate sõltuvuste hindamise, nõustamise ja teraapiaga. Kui tunned, et ennustamine on üle käte läinud, siis saad alati lehe allosas olevale logole klikata, mis sind seejärel vastava teenusepakkujani viib.

Kõik Coolbet keskkonnas olevad juhuslike numbrite generaatorid (näiteks virtuaalspordis ennustamise puhul on see aktuaalne) on saanud omapoolse kinnituse kolmanda osapoole ehk eCOGRA poolt. eCOGRA näol on tegu rahvusvahelise akrediteeringu ühendusega, mis pakuvad tasemel kvaliteedi- ja aususkontrolli erinevatele hasartsete tegevustega seotud tehnoloogiatele.

Osa kasutaja ohutuse temaatikast moodustab ka vastutustundliku mängimise tööriistad. Need vahendid on Coolbet Eesti portaalis täiesti saadaval. Näiteks saad sooritada enesetesti, mille käigus on võimalik teada saada, kas asud ohualale ligidal või mitte. Saad määrata kindlaks ka kaotuse piirangu ning välistada end Aeg Maha teenuse kaudu spordiennustuste tegemisest.

Täiendavalt on kasulik see, et saad panna oma sissemaksetele limiidi. Kui tunned, et võid vahel ennustamisega liialt "äksi täis" minna, siis on just selle limiidi määramine hea samm. Nii saad endale ratsionaalsel mõttehetkel välja mõelda sobiva eelarve ning siis juba süsteemis endale sissemaksete osas sellele vastava limiidi panna. Vastutustundlik ennustamine on parim ennustamine!


Kas Coolbet klienditeenindus on sõbralik ja professionaalne?

Coolbet klienditugi on saadaval nii eesti kui inglise keeles. Eestikeelne tugi on saadaval esmaspäevast reedeni kell 09:00-17:00. See-eest on ingliskeelne Coolbet klienditeenindus saadaval igapäevaselt ajavahemikus 09:00-02:00. Siinkohal on näha olulist erinevust kodumaisel teenindusel ning ingliskeelsel variandil. Kindlasti läheb olulise miinusena kirja, et eesti keeles ei saa abi ei õhtuti ega nädalavahetusel.

Loomulikult oskab osa eestlastest ennustajatest inglise keelt, ent sugugi mitte kõik. Kodumaine tugi võiks olla kättesaadav tihemini. Ühendust saamiseks on aga kaks põhilist kanalit: vestlusaken ja e-post. Tegelikult peaks olema saadaval ka telefoniga helistamine, ent kontrollisime selle võimaluse olemasolu mitu korda ning seda kanalit ei avanenudki.

Nende endi sõnul on keskmine vestlusakna järjekord 15 sekundit. Meil võttis aega teenindajaga rääkimiseni jõudmine 28 sekundit. Meilile vastamise puhul peaks olema keskmine reageerimisaeg 2 tundi. Meie saime oma vastuse aga 1 tunni ja 29 minutiga. Seega võib eeldada, et need välja toodud arvud ongi üsna tõeselt keskmised.


Firmeninfo
Nimi StayCool OÜ
Aadress Paldiski maantee 29, 10612 Tallinn, Estonia
Asutatud 2016
Litsents Olemas, 12814989
Telefon +372 5620 2341; +372 627 4135
E-post [email protected]
Kontaktivorm Puudub
Vestlusaken Olemas
Sotsiaalmeedia Instagram, Facebook, LinkedIn
Klienditoe tööaeg 09:00-17:00 (E-R, eesti), 09:00-02:00 (E-P, inglise)

Kokkuvõte: Coolbet Eesti

Coolbet online-spordiennustused on uus, ent juba auhindu võitnud ennustusportaal. Nende Coolbet registreeruge pakkumine on väga kena ning jooksvate kampaaniate rohkus on lausa jahmatavat. Kuigi nende eestikeelse klienditoe tööaeg on äärmiselt nadi, siis see on kompenseeritud tugeva ennustussaidi profiiliga. Kahjuks puudub neil voogedastus ja töötav äpp, ent neil on see-eest lai spordialade valik ning mitmekesine panustamisturgude repertuaar.

KKK

Jah, Coolbet litsents kehtib, nad on seotud juhtivate organisatsioonidega ning nende lehel vahetatavad andmed on alati krüpteeritud. Arusaadav, et tegu on vähem tuntud brändiga Eesti ennustusturul, ent sellegipoolest on see tasemel ja turvaline portaal.
Registreerumiseks ei lähe vaja ID-kaarti ega muid dokumente. Sa ei pea neile saatma dokumendi koopiaid. Registreerumiseks piisab vaid ankeedi täitmisest või Trustly kaudu esimese sissemakse tegemisest. Aega läheb vaja ligikaudu viis minutit, mitte rohkem.
Väga tihti! See on üks suurimaid plusse, mida me Coolbet arvustus tegemise juures saame välja tuua. Neil on väga palju erinevaid rakursse valitud kampaaniate tegemisel, mis annab kõvasti lisaväärtust tervele brändile.
open
Top